Baza wiedzy
Podział, rozmieszczenie oraz ukształtowanie pionowe i poziome lądów i oceanów na świecie
Redakcja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

W XXI wieku technologia informacyjno-komunikacyjna (TiK) ma ogromny wpływ na edukację. Nasi uczniowie urodzeni w „erze cyfrowej” posiadają umiejętność posługiwania się urządzeniami elektronicznymi i jest ona dla nich bardzo istotna.

Czytaj dalej
Kosmiczna prywatka
Redakcja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Przedstawiony scenariusz lekcji jest przykładem na to, jak w prosty sposób można połączyć elementy projektu i gamifikacji w celu zainteresowania uczniów zdobywaniem wiedzy. Metoda projektu uznawana jest za jedną z najlepszych metod nauczania, która daje największe efekty.

Czytaj dalej
Przygotowanie uczniów do sprawdzianu z pomocą mnemotechnik i nauczania przez dociekanie
Redakcja

Motywacja, zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach to kluczowe czynniki przybliżające uczniów do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Przyswajanie materiału ułatwia również zainteresowanie środowiskiem i rozbudza fascynację procesami zachodzącymi w przyrodzie. Zadaniem nauczyciela geografii jest nie tylko sukcesywne przygotowywanie uczniów do sprawdzianu, lecz także zarażanie młodych osób pasją do swojego przedmiotu oraz ukazywanie, jak interesująca jest natura. Jak w tych zadaniach mogą nauczycielowi pomóc mnemotechniki i nauczanie przez dociekanie? W jaki sposób nowatorskie podejście do edukacji może ułatwić przygotowanie uczniów do sprawdzianu? Jakie metody wspomogą nauczyciela w efektywnym motywowaniu ucznia do nauki?

Czytaj dalej
Pomysł na lekcję geografii z wykorzystaniem aplikacji Padlet, Edpuzzle i generatorów memów
Redakcja

Szukając pomysłu na lekcję geografii z wykorzystaniem najnowszej technologii, warto sięgnąć po webowe i mobilne aplikacje, które umożliwiają łączenie nauki z rozrywką. Interaktywne narzędzia nie tylko uatrakcyjniają treści edukacyjne, ale też integrują zespół klasowy i angażują uczniów to aktywnego udziału w zajęciach. Aplikacje takie jak Padlet czy Edpuzzle pozwolą na przedstawienie zagadnień związanych z prowadzeniem pomiarów meteorologicznych i procesem powstawania lodowców w atrakcyjny dla uczniów sposób.

Czytaj dalej
Podróż dookoła świata, czyli lekcja geografii z innej perspektywy
Redakcja

Motywowanie uczniów do nauki, kształtowanie postaw proekologicznych i angażowanie grupy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach to tylko niektóre z wyzwań, z którymi muszą się mierzyć współcześni nauczyciele geografii. Aby odnieść sukces w pracy edukacyjno-wychowawczej, należy łączyć rozległą wiedzę i doświadczenie zawodowe z charyzmą, profesjonalizmem i znajomością najnowszych rozwiązań metodycznych sprzyjających procesowi uczenia się. Chcąc zarazić podopiecznych pasją do swojego przedmiotu, warto organizować lekcje z wykorzystaniem nowych technologii, nie wahając się przed przekraczaniem progu sali lekcyjnej. Nowatorskie podejście do nauczania geografii pozwoli przeprowadzić fascynujące zajęcia i zabrać uczniów w podróż dookoła świata.

Czytaj dalej