Program Kongresu:
Karol Wójcicki Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
INSPIRACJA DLA NAUCZYCIELA:
Ciemność dnia, światła nocy – wyjątkowe zjawiska astronomiczne
Wykład przeprowadzony w formule meet up w rozmowie z Karolem Wójcickim!
Tomasz Ordza Nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Jest trenerem i Ambasadorem programu eTwinning.
PANEL I
Aplikacje i międzynarodowe platformy edukacyjne, czyli podróż w głąb nieznanych funkcji w smartfonach, tabletach i laptopach.
  • Wirtualne podróże po stepach i spotkania z wielorybami.
    Wirtualne podróże i aktywne współdziałanie na rzecz środowiska przyrodniczego w myśl słów: myślimy globalnie, działamy lokalnie!
  • Orbit Mind – Mind Mapping, JumperStory, czy Kahoot?
    Mapy myśli – ciekawy sposób na wykonanie notatki i budowanie relacji przyczynowo-skutkowej podczas lekcji powtórzeniowej, która okaże się dla uczniów niezapomnianą przygodą.
  • STEAM w projektach eTwinning na lekcji geografii.
    Jak dołączyć do europejskiej społeczności nauczycieli z całej Europy i zaangażować uczniów do aktywnego udziału w lekcji geografii poprzez udział w projekcie edukacyjnym? Prezentacja sprawdzonych projektów, do których mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Alina Gerlée Doktor nauk o Ziemi, pracuje jako adiunkt w Zakładzie Geoekologii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. QGIS wykorzystuje w swojej pracy naukowej i dydaktIycznej.
PANEL II
Audiowizualna wyprawa na koniec świata, czyli efektywne przekazywanie trudnych treści edukacyjnych w komunikacji z uczniem pokolenia Z.
  • WARSZTAT Z QGIS, czyli GIS w szkole.
    Jak na podstawie zawiłych danych statystycznych stworzyć własny kartogram?
  • Zawiłe dane statystyczne ukryte w prostej infografice.
    W jaki sposób przedstawić trudne zagadnienia zawarte w podstawie programowej za pomocą grafik stworzonych w Canvie?
  • Opowieści z czterech stron świata w krótkich filmach i animacjach.
    W jaki sposób solidnie dobrane materiały audiowizualne zainspirują uczniów do dalszych poszukiwań po dzwonku? Pakiet inspiracyjnych linków do filmów z przykładowymi zadaniami domowymi, które uczniowie wykonają z entuzjazmem.
PANEL III
Z plecakiem w terenie, czyli o tym jak w szkolnych realiach zrealizować podstawę programową poza murami szkoły.
  • Sprawdzone sposoby na zajęcia terenowe w 45 minut.
    Jak przy jednej godzinie geografii w tygodniu przeprowadzić z uczniami badania w terenie i osiągnąć przy tym założone cele lekcji?
  • Lekcja Inside-Out z efektem WOW.
    Sprawdzone pomysły na wykorzystanie metody badawczej IBSE, badanie atmosfery z programem GLOBE oraz elementy metody DRAMY podczas zajęć terenowych. Jak wprowadzić na zajęciach element zaskoczenia?
Marzena Papis Przygotowała 551 uczniów do zawodów Olimpiady Geograficznej. Nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2019. Wychowawca Roku 2018 Powiatu Opoczyńskiego.
Magdalena Przyłuska Aktywnie działa w międzynarodowym programie badawczo - edukacyjnym GLOBE. Od lat prowadzi z uczniami badania atmosfery.
Agnieszka Tomasik W swojej pracy wykorzystuje różne metody aktywizujące, ale nade wszystko ceni zajęcia terenowe, które są jej pasją. Laureatka plebiscytu „Nauczyciel na medal w powiecie grójeckim”.
Jakub Sypniewski Jest doktorantem w Pracowni Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu a także nauczycielem geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 83 im. Emilii Waśniowskiej „Łejery” w Poznaniu.
SZKOLENIE POKONGRESOWE
Nauczanie przez naukowe dociekanie (IBSE), czyli przywracamy doświadczenia i eksperymenty w nauczaniu geografii
Jakie doświadczenia i eksperymenty warto przeprowadzić przy wprowadzaniu uczniów do nowego tematu lekcji?
Spotkajmy się na najbardziej inspirującym wydarzeniu dedykowanym nauczycielom geografii!
Nie pozwól, by ominęło Cię najważniejsze spotkanie praktyków i ekspertów – dołącz już dziś.